QUINOA

MSH-QB-R-250-ZN

QUINOA BLANCA 250 g -  RAW zrno neprané z Peru

Botanický název Quinoa: Chenopodium quinoa

Pro vysoký obsahu škrobu je považována Quinoa za „pseudocerealii“ s výbornou stravitelností, dokonalá součást stravy vegetariánů. Quinoa dodávající sílu zvláště v zimním období. Nezpůsobuje nárůst tělesné hmotnosti! Quinoa je vhodná pro diety s nízkým příjmem cholesterolu a lepku - bezglutenová dieta. 

Zemědělská produkce: Peru (mimo EU)

EAN: 8596017000536

Více informací

Tento produkt již není na skladě

39 Kč

QUINUA BLANCA /BÍLÁ (Chenopodium quinoa)RAW zrno neprané.

Chenopodium quinoa je díky vysokému obsahu škrobu považována za „pseudocerealii“. Pěstuje se v andských oblastech Jižní Ameriky až do výšky 4.000 m.n.m. nejméně 5.000 let. Podobně jako brambory, byla jednou z hlavních potravin předinckých a inckých andských kultur. Je to zrno skutečně výjimečných vlastností s výbornou stravitelností, dokonalá součást stravy vegetariánů, jako výživná potravinová složka dodávající sílu zvláště v zimním období. Tato potravina nezpůsobuje nárůst tělesné hmotnosti! Čerstvé zrno obsahuje saponin, který je přirozenou ochranou proti škůdcům, tedy není třeba žádných pesticidů k zajištění dobré úrody. Jedná se o přirozenou BIO potravinu! Po řádném propláchnutí vodou, saponin bez problému zmizí. V minulosti byla užívána i pro kosmetické účely.

V tradičním přírodním léčitelství původních peruánských domorodých národů se užívá při:

- dietách s nízkým příjmem cholesterolu a lepku (bezglutenové diety) 
- fyzické a psychické zátěži
- menopauze (klimaktériu)
- onemocnění srdce 

- osteoporóze 
- podvýživě 
- podpoře růstu a vývoje mozkových buněk 
- posílení organizmu 
- rakovinách všech druhů 
- rekonvalescenci po těžkých nemocech a zraněních 
- vniřním krvácení
- vyčerpání organizmu 

- zlomeninách 

Způsob použití:

Tradičně se zrna Quinuy praží a následně zpracovávají na mouku, která je používána při přípravě polévek, kaší, chleba a pečiva, koláčů a sušenek. Mouka z Quinua často nahrazuje pšeničnou mouku. Často se přidává do cereálních směsí a tyčinek. Používá se také vařená jako příloha - jako obiloviny, těstoviny a dokonce se z ní kvasí pivo neboli chicha, nápoj tradiční v Andách. Vařením získá lahodnou ořechovou příchuť. Po umytí a uvaření ve slané vodě, lze Quinua přidat do salátů nebo zeleninových kroket, anebo ji použít s restovanou zeleninou. Její chuť je mírně pikantní a struktura příjemně křupavá.

Doplňuje dvě nejčastěji používané bezlepkové obiloviny v našem prostředí, rýži a kukuřici. Změní stravu vaší i vašich dětí tak, aby měla přiměřené procento rostlinných proteinů, aniž by obsahovala nasycené tuky.

Nutriční hodnoty – obsah prospěšných látek:

Má výjimečně rovnovážný obsah bílkovin, tuků, olejů a škrobu. Obsah bílkovin v semenech Quinua je vysoký, dosahující míry určené FAO pro lidskou výživu. Průměrný obsah bílkovin v zrnu je 16%, ale může dosahovat až 23%, to je více než dvojnásobek obsahu u jiných obilovin. Proteiny obsažené v Quinua mají vysoký stupeň esenciálních aminokyselin, lyzin, methionin, cystin, tryptofan, arginin a histidin nepostradatelný pro lidský rozvoj v dětství. Obsahuje celkem 10 aminokyselin nezbytných pro člověka, což z ní činí velmi kompletní a lehce stravitelnou potravinu, a je platnou náhražkou masa, vyhledávanou vegetariány. Semena obsahují 58 až 68% škrobu a 5% cukrů, 20% amylózy a želírují mezi 55 až 65 ° C. Obsah tuku se pohybuje mezi 4 a 9%, z čehož polovina je nenasycený tuk - kyselina linolová, která je nezbytná pro lidskou výživu. Také obsahuje vysoké množství vápníku, železa, fosforu a dalších vitamínů. Obsah živin v listu Quinuy je srovnatelný se špenátem. Koncentrované živiny z listů mají nízkou míru dusičnanů a oxalátů, jež jsou považovány za prvky škodlivé ve výživě. Rovnováha mezi bílkovinami a sacharidy, její obsah vápníku, železa a dalších minerálů a vysoký poměr esenciálních aminokyselin činí z Quinua téměř dokonalou potravinu pro lidskou výživu.

Kvalita obsažených bílkovin, tj. míra požitých bílkovin absorbovaných lidským organismem, je výrazně lepší než u masa a mléka. Obsah proteinu co se tyče kvality a množství vůči hmotnosti zrna je výjimečný, a to proto, že více než 30% hmotnosti semena tvoří zárodek. Půl šálku syrové Quinuy obsahuje 40 gramů sacharidů, 10 gramů vysoce kvalitních bílkovin, 4 g zdravých tuků, 95% železa potřebného pro stravu dospělých, dále 12% vápníku, vitamin C, E, B komplex a kyselinu listovou.

Quinua obsahuje esenciální aminokyseliny (leucin, isoleucin, lysin, methionin, fenylalanin, threonin, tryptofan, valin, histidin), fytoestrogeny, mikroelementy (fosfor, draslík, hořčík, vápník, železo, měď, zinek), a vitamíny A, C, D, B1, B2, B6, B9 (kyselina foliová), E.

Složení aminokyselin dodává tomuto produktu hodnotu porovnatelnou pouze s hodnotou mléka, vajec a luštěnin. Je potravinou která může zastoupit maso. Obsah aminkyselin činí z Quinui potravinu mimořádně cennou pro náš organizmus. Obsažené fytoestrogeny pomáhají při vstřebávání vápníku a pomáhají předcházet osteoporóze, rakovině prsu, srdečním chorobám a dalším nebezpečím období menopauzy. Podle peruánské tradice rozehřívá a posiluje celé tělo.

Skladování:

Skladujte uzavřené v originálním obalu v temnu a suchu při teplotě do 25° C.

Složení:

100% sušené zrno Quinua blanca (Chenopodium quinoa). RAW produkt!
Všechny důležité živiny jsou zachovány v nejvyšším možném množství a kvalitě.

Upozornění:

Neobsahuje žádná umělá barviva, ochucovadla ani konzervační látky.

Výrobek nemá doložené alergenní účinky.

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

QUINOA

QUINOA

QUINOA BLANCA 250 g -  RAW zrno neprané z Peru

Botanický název Quinoa: Chenopodium quinoa

Pro vysoký obsahu škrobu je považována Quinoa za „pseudocerealii“ s výbornou stravitelností, dokonalá součást stravy vegetariánů. Quinoa dodávající sílu zvláště v zimním období. Nezpůsobuje nárůst tělesné hmotnosti! Quinoa je vhodná pro diety s nízkým příjmem cholesterolu a lepku - bezglutenová dieta. 

Zemědělská produkce: Peru (mimo EU)

EAN: 8596017000536

Napsat recenzi